KURS ROBIENIA OBRĄCZEK DLA PRZYSZŁYCH PAR MŁODYCH

Marzycie o wyjątkowych obrączkach? Lubicie DIY? Wykonajcie swoje wymarzone obrączki ślubne własnoręcznie!

W Szkole Złotnictwa Xerion możecie sami wykonać unikalne obrączki pod okiem profesjonalnych złotników. Jeżeli macie własny projekt, u nas możecie go zrealizować! Jeśli nie wiecie jeszcze, jak powinny wyglądać Wasze obrączki, my pomożemy Wam je zaprojektować. Przyjdźcie do naszej Szkoły na konsultacje, a przekonacie się, że to łatwe!

DLACZEGO WARTO ZROBIĆ SAMEMU OBRĄCZKI?

Każda Para Młoda pragnie, by ich ślub był wyjątkowy. Nasza oferta uświetni Wasze przygotowania do tej ważnej chwili i zapewni wiele miłych wspomnień. Będziecie mieli okazję wejść w niezwykły rzemieślniczy świat, dostępny tylko nielicznym. Pod naszą opieką zrobicie obrączki, które będą wyglądały dokładnie tak, jak sobie wymarzycie!

JAK WYGLĄDA KURS?

Obrączki zrobicie w profesjonalnej pracowni złotniczej, w której znajdziecie wszystkie niezbędne narzędzia i materiały potrzebne do wykonania biżuterii.

Kurs składa się z kilku spotkań (dwa lub więcej), w zależności od poziomu trudności Waszego projektu. Możemy umówić się o dowolnej porze dnia, poza godzinami zarezerwowanymi na inne kursy. Terminy zajęć będziemy ustalać indywidualnie, by najlepiej dostosować się do Waszych potrzeb.

Na koniec pracy Wasze obrączki zostaną ocechowane w Urzędzie Probierczym. Pomożemy Wam również przygotować biżuterię do ceremonii ślubnej.

Nasze rady

WZÓR

Zastanówcie się, o jakich obrączkach marzycie. Pamiętajcie, że tę biżuterię będziecie nosić codziennie przez wiele lat, więc postarajcie się, by Wasz wzór był praktyczny i wygodny.

Chętnie pomożemy przy ustalaniu wzoru na konsultacjach jeszcze przed rozpoczęciem kursu. Możecie do nas zadzwonić lub wysłać szkic mailem, a my odpowiemy na Wasze wszystkie pytania!

MATERIAŁ

Obrączki możecie wykonać z materiałów takich jak złoto żółte lub białe (pracujemy w próbie 0,585) lub srebro (próby 0,925). Niektóre wzory jednak wymagają więcej czasu na wykonanie, np. łączenie dwóch kolorów złota.

Warto zastanowić się nad szerokością i grubością obrączek, ponieważ wymiary te wpływają na ich cenę (oczywiście możecie przynieść własny materiał w postaci złomu). Im większa lub grubsza obrączka, tym cena będzie wyższa.


PROFILE

Oto najczęściej wybierane profile obrączek:

 

KIEDY ZACZĄĆ?

Nie odkładajcie naszego spotkania na ostatnią chwilę! Zacznijcie kurs około 3 miesiące przed ślubem, a unikniecie niepotrzebnych stresów!

ILE TO TRWA?

Na wykonanie tradycyjnych obrączek z jednego metalu należy przeznaczyć ok. 7 h (2 spotkania). W przypadku bardziej skomplikowanych wzorów czas ich realizacji nieco się wydłuży.


ILE TO KOSZTUJE?

Cena kursu w wersji standardowej to 650zł (cena za parę) + koszt materiału.
Wersja standardowa dotyczy kursu trwającego do 7 godzin zegarowych. W tym czasie z reguły udaje się wykonać zwykłe obrączki płaskie lub półokrągłe. Jeśli Wasz projekt będzie wymagał dodatkowego czasu na wykończenie (np. rowki, fazowanie itp.), to każda kolejna godzina kursu kosztuje 100zł.

REGULAMIN

Dla bezpieczeństwa kursantów i w celu jak najbardziej jasnego określenia zasad współpracy opracowaliśmy REGULAMIN KURSU, który należy zaakceptować przed rozpoczęciem kursu. Możecie zapoznać się z nim już teraz :)

O kursie tworzenia obrączek dowiedzieliśmy się przypadkowo, poszukując specjalisty, który byłby w stanie zamienić nasze rodzinne złoto w wyjątkowe obrączki. Uczestnicząc w kursie uzyskaliśmy znacznie więcej - nie dość, że mamy własnoręcznie wykonane obrączki, to jeszcze zdobyliśmy dwudniowe doświadczenie w pracy złotniczej. O procesie tworzenia i specyfice zawodu z pasją opowiadała nam Magda.

Ula & Maciek