Magdalena Maślerz

Mistrz w zawodzie złotnik – jubiler. Ukończyła Edukację artystyczną w zakresie sztuk plastycznych na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, a doświadczenie w zawodzie złotnika-jubilera zdobywała pracując w krakowskiej artystycznej pracowni złotniczej mistrza Tadeusza Henzla. W 2016 zdobyła tytuł mistrzowski w Krakowskim Cechu Złotników, Jubilerów i Pokrewnych Zawodów.

Wieloletnia stypendystka naukowa Uniwersytetu Pedagogicznego. W 2009 roku zdobyła wyróżnienie za dobre wyniki w nauce z rzeźby w pracowni ad. St. Moskały, a pracę magisterską pt. ”Trendy w światowej biżuterii alternatywnej lat 1999-2011” obroniła na ocenę bardzo dobrą z wyróżnieniem. 

Wykonywanie biżuterii jest jej pasją od wczesnej młodości. Zawsze fascynowała ją forma przestrzenna (wygrana w konkursie rzeźbiarskim „Wokół Wita Stwosza” organizowanym przez Muzeum Narodowe w Krakowie w 2005r), co znalazło wyraz w małych formach – biżuterii.

Uczestniczy w licznych wystawach (m.in. 2015 Beijing International Contemporary Metal&Jewellery Art Exhibition (Pekin w Chinach), 25 Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej „Miasto”, Galeria Sztuki, Legnica,Most Excellent – międzynarodowa wystawa biżuterii w Chemnitz w Niemczech, “Between layers – worlds within agate” ,Idar-Oberstein, Niemcy), konkursach (m.in. 24 Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej „Granice”, Galeria Sztuki, Legnica) i innych wydarzeniach.

Jest instruktorką na wszystkich semestrach kursu złotnictwa, możecie ją tez spotkać, jeżeli chcecie z naszą pomocą własnoręcznie wykonać obrączki ślubne.

Więcej o Magdzie: magdalenamaslerz.pl