NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Tak. Na kurs mogą zapisać się osoby, które ukończyły 18 lat. Osoby między 16 a 18 rokiem życia mogą wziąć udział w kursie za pisemną zgodą rodziców. Nie ma górnej granicy wieku! :)

Przeważnie zajęcia odbywają się w tygodniu, ale staramy się sprostać Waszym potrzebom - jeśli zaistnieje taka potrzeba, lekcje mogą odbywać się również w soboty.

Nie. Kurs jest przeznaczony dla wszystkich, którzy interesują się złotnictwem, bez względu na to czy mają już doświadczenie, czy dopiero znaleźli nowe hobby.

Tak. Istnieje możliwość wykupienia indywidualnych godzin, jednak musimy najpierw porozmawiać o tym, jak będą wyglądać zajęcia. Jeśli masz jakieś doświadczenie w złotnictwie być może zaczniemy od egzaminu wstępnego, żeby móc określić poziom twoich umiejętności .

Orientacyjna cena 1 godziny zajęć to 60 zł.

Tak. Szkoła należy do Rejestru Instytucji Szkoleniowych, więc, jeżeli jesteś bezrobotny, istnieje możliwość dofinansowania Twojego kursu przez Urząd Pracy. W takiej sytuacji należy najpierw skontaktować się z Urzędem Pracy.

Nasz numer w rejestrze to:

2.12/00237/2013

Po zakończeniu kursu i zdaniu egzaminu końcowego każdy absolwent otrzymuje dyplom, na którym szczegółowo opisane są umiejętności teoretyczne i praktyczne, jakie zdobył w Szkole Xerion. Na dyplomie znajduje się także ocena z egzaminu końcowego i zdjęcie pracy końcowej. Istnieje możliwość wydania dyplomu również w języku angielskim. Osoba, która ukończyła nasz kurs posiada umiejętności pozwalające jej na samodzielne wykonywanie zawodu złotnika-jubilera.

Semestr kursu intensywnego jest przyśpieszonym semestrem kursu złotnictwa. Ilość godzin oraz cena jest taka sama w obu przypadkach. Podczas zajęć intensywnych materiał z całego semestru przerabiany jest w ciągu jednego miesiąca, a zajęcia odbywają się codziennie od poniedziałku do piątku. Kursy intensywne organizowane są w lutym, lipcu i we wrześniu.

Tak, ale konieczna jest konsultacja z okulistą oraz okulary. Na zajęciach wykonujemy precyzyjne czynności, więc należy zapewnić sobie odpowiedni komfort pracy.

Tak. Jeśli Twój stan zdrowia nie pozwala Ci na wykonywanie precyzyjnych czynności lub jeżeli jesteś w ciąży, niestety, nie możesz uczestniczyć w kursie.

Nie udało Ci się odnaleźć odpowiedzi na Twoje pytanie?
Potrzebujesz obszerniejszej odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami!